Přeskočit na obsah

Ceny italských nemovitostí se v letošním roce stabilizují

Podle údajů Eurostatu ceny nemovitostí v Evropě obecně rostou, italský trh však poněkud zaostává. Ceny zde od roku 2008 pomalu klesají, i když se zvyšuje počet transakcí a situace na trhu s nemovitostmi se od roku 2015 zlepšuje. Stále ovšem ani zdaleka neodpovídá situaci před krizí.

Podle italského statistického úřadu Istat ceny v roce 2018 meziročně klesly o 3,7 %, což je o něco méně než v předchozím roce. Existují však velké rozdíly mezi jednotlivými regiony i typy nemovitostí. Ceny novostaveb tak například rostou a mnohá italská města, zejména ta větší, jsou vysokými cenami známá. Hodnotu ztrácí hlavně starší domy, a to do té míry, že realitní trh jako celek nakonec vykazuje klesající tendenci.

Jaké jsou výhledy italského realitního trhu?

Čím dál více regionů zaznamená stabilizaci cen. Milán je jediným městem, kde ceny rostou, a v roce 2019 se k němu pravděpodobně přidají i další města. Pro investory jsou nejatraktivnější města Turín, Bologna, Neapol a především Milán. Trvalému zájmu investorů se těší také nemovitosti v oblasti Dolomit. V tomto případě se jedná především o horské chalety a apartmány v turisticky atraktivních střediscích Dolomit.

Hospodářské podmínky a podmínky na trhu práce vedou čím dál více lidí k tomu, aby své nemovitosti pronajímali. V roce 2019 se poptávka po pronájmu ještě zvýší. Úrokové sazby hypoték dosahují historicky nejnižších hodnot a na této úrovni nejspíš zůstanou i v příštích několika letech.

Zajímáte se o koupi nemovitosti v Itálii? Kontaktujte nás, připravíme vám nabídku na míru.