Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Lago di Garda: italské nemovitosti s nádherným výhledem na jezero

Pokud preferujete aktivní způsob trávení dovolené a máte rádi sluníčko, mohl by se vám líbit pobyt u italského jezera Lago di Garda.

Pokud vás oblast zaujme natolik, že se sem chcete pravidelně vracet, není nic snazšího než si tu pořídit vlastní nemovitost, ať už přímo na břehu jezera nebo v některém z nedalekých městeček. Nemovitosti v Itálii jsou ideální pro milovníky slunce i sněhu, do italských Alp je od jezera opravdu nedaleko.

Lago di Garda je díky své rozloze 370 km2 největším italským jezerem, pokud byste ho chtěli celé objet, ujedete 160 kilometrů. Jezero se nachází mezi Alpami a Pádskou nížinou, rozprostírá se na hranici mezi třemi regiony - Trentino-Alto Adige, Veneto a Lombardie. Jezero Garda je ze severu chráněné vysokými horami, což jej chrání před studeným větrem. Proniká k němu teplý vzduch z jihu nazývaný "Ora", který dělá z Gardy ideální místo pro windsurfing. Navíc díky tomu roste v oblasti typická středomořská fauna - olivovníky, cedry, cypřiše nebo oleandry.

Garda ale rozhodně nenadchne jen milovníky plachtění, nabízí mnohem více. Jezero je známé také jako ráj milovníků sportovního lezení. Díky klimatu je tady možné lézt po celý rok. Navíc se tu nacházejí lezecké stěny všech obtížností, dohromady jich je tu na dva tisíce. Za lezeckou základnu bývá nejčastěji považované město Arco. Kromě samotného lezení je možné vyzkoušet některou z četných ferrat - horských cest, při nichž používáte kovových žebříků nebo se držíte lan.

Oblast nabízí také široké možnosti cyklistického vyžití. Fyzicky zdatnější mohou od hladiny jezera ve výšce 65 metrů nad mořem až do dvou tisíc. I tam navíc vedou cyklostezky. Možnosti jsou ale i pro méně zdatné, stezek je zde spousta, vybírat můžete i mezi silnicí a terénem. Podmínky tu mají dobré také in-line bruslaři či vyznavači pěší turistiky. Na nejvyšší horu oblasti Monte Baldo (2218 m.n.m.) můžete vyjet unikátní lanovkou, která se otáčí kolem vlastní osy.

Na Lago di Gardě se v posledních letech rozšiřují také možnosti hraní golfu, především díky přílivu německých a švýcarských turistů, kteří o tento sport jeví zájem ve zvýšené míře. Hřiště se nacházejí především na jihu jezera.

Možností, jak strávit den, je u Lago di Garda opravdu celá řada. Za návštěvu stojí rozhodně hrad Arco, který se tyčí vysoko nad městem a nabízí velkolepé výhledy. Zajímavé jsou také vodopády Varone, které se nacházejí pouhé tři kilometry od Riva del Garda. Můžete si také zajet na výlet na ostrov Garda (místními nazývaný Borgheze Cavazza Island) nedaleko měst Saló a Gardon, který se může pochlubit překrásnými zahradami a panstvím rodiny Cavazzů. Navštívit můžete také muzeum olivového oleje či muzeum vína Bardolino.

Oblast je vyhledávaná často rodinami s dětmi. Kromě příjemného koupání v jezeře či procházek po okolí je tu možné vybrat si hned z několika zábavních parků, různě tematicky zaměřených. Největším zábavním parkem v Itálii je Gardaland, který nabízí kromě řady atrakcí nově i delfinárium. Movieland (Caneva World) kombinuje atrakce, filmové show i kaskadérské přehlídky. Součástí je i aquapark Aquaparadise.

Na Lago di Garda si opravdu přijdou na své všichni. Nabídka je široká a řada lidí se sem pravidelně na dovolenou vrací. Itálie je proslulá navíc svou skvělou kuchyní - lehká strava je plná salátů, těstovin na rozličné způsoby a samozřejmě nepřekonatelné italské pizzy.

Pro výše zmíněné důvody je mezi investory o oblast Lago di Garda poměrně velký zájem. Lokalita představuje kombinaci horského prostředí, výhledů na jezero, bujné vegetace a středomořského klimatu. Ceny apartmánů začínají zhruba na 150 tisících eur a ceny domů zhruba na 350 tisících eur. V oblasti se nacházejí ale i luxusní nemovitosti, ať už apartmánového typu nebo exkluzivní samostatné vily. Ke známějším střediskům patří Riva del Garda a Salo u Lago di Garda nebo Como a Lecco u Lago di Como.

Zaujaly vás informace o nákupu nemovitostí v Itálii, ale zatím se rozhodujete, kde by se vaše nová nemovitost měla nacházet? Zajímavou variantou může být nákup nemovitosti ve Švýcarsku. Pro podrobnější informace o možnostech nákupu nemovitostí v zahraničí navštivte stránky www.rellox.cz.


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další weby specializované na reality v jednotlivých zemích: Reality Rakousko | Nemovitosti Sardinie | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Francie | Reality Španělsko | Nemovitosti a reality Rakousko | Nemovitosti Chorvatsko | Reality Florida | Nemovitosti v USA | Nemovitosti Švýcarsko | Nebo si nejprve přečtěte více informací o tom, jakým způsobem koupě reality v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení