Společnost Rellox s.r.o. poskytuje komplexní služby při koupi a prodeji zahraničních realit. Nabízíme apartmány, domy a luxusní nemovitosti zejména u moře, v Alpách, u golfu a v metropolích. Naše databáze obsahuje nabídky z téměř třiceti zemí, např. Rakousko, Itálie, Francie, Španělsko, Sardinie, Mallorca, Chorvatsko, USA atd.

 

Zprávy

 

Pět italských regionů pro stylový odchod do důchodu

Itálie je dokonalá destinace pro každého, kdo po odchodu do důchodu touží navíc i po odchodu do zahraničí. Tato země nabízí nádhernou rozmanitou přírodu, vynikající systém zdravotní péče a kvalitní jídlo a vína, za kterými se sjíždějí lidé z celého světa.

Když už se ale člověk rozhodne, že by právě tady chtěl strávit důchodový věk, vyvstane otázka, kterou oblast v této specifické situaci zvolit. Můžete si vybrat třeba z těchto pěti regionů, kde se jako penzisté budete zaručeně cítit přímo královsky.

Toskánsko

Toskánsko se zelenými kopečky a vinicemi rozprostírajícími se do dáli je splněným snem milovníků vína. A také patří k nejvyhledávanějším adresám především mezi movitějšími cizinci, kteří si zde chtějí pořídit bydlení. Hlavní město Florencie nabízí kulturní zážitky a nádhernou architekturu. Toskánské pobřeží lemují čisté pláže s výbornými podmínkami pro koupání. Pronájem našeho příkladového apartmánu stojí v centru města průměrně 650 eur, mimo centrum 500 eur za měsíc. Při koupi nemovitosti v Toskánsku počítejte s 3 240 až 4 800 eury za metr čtvereční.

Lombardie

Pokud jste celý produktivní život šetřili a na stáří si chcete vychutnat pořádný luxus, neexistuje lepší volba než Lombardie. V tomto malebném regionu jsou životní náklady sice velmi vysoké, zato tu ale najdete například historickou architekturu a luxusní obchody v centru světové módy Miláně a nádhernou přírodu a uvolněnou atmosféru v okolí jezera Lago di Como, kam jezdí relaxovat slavní a bohatí. Podle portálu Numbeo vás pronájem apartmánu s jednou ložnicí v centru Milána vyjde na 950 eur a na kraji města na 660 eur za měsíc. Ceny bytů dosahují 3 300 až 8 700 eur za metr čtvereční v závislosti na vzdálenosti od centra.

Sicílie

Sicílie láká na krásné pláže a mimořádně nízké životní náklady. Proto je ideální pro každého, kdo si své úspory chce užívat co nejdéle. Čeká vás špičková kuchyně, písečné pláže, festivaly vína a temperamentní Sicilané. Život tu plyne příjemně poklidným tempem. Pronájem apartmánu s jednou ložnicí v centru hlavního města Palerma stojí přibližně 390 eur, na kraji města 270 eur a při koupi se cena pohybuje od 1 280 do 3 050 eur za metr čtvereční.

Apulie

Možná už se vidíte na lehátku na pláži s bělostným pískem, omývané průzračným mořem. V tom případě doporučujeme poohlédnout se po nemovitosti v Apulii, kde se nemusíte bát davů turistů. Můžete se těšit na jedny z nejlepších kulinářských zážitků v Itálii a poměrně nízké životní náklady. Cena pronájmu apartmánu s jednou ložnicí v centru města činí asi 400 eur, mimo centrum 324 eur a kupní cena činí 2 170 až 3 250 eur za metr čtvereční.

Lazio

V kraji Lazio leží Řím, rušné velkoměsto s vynikající nabídkou služeb v oblasti zdravotní péče, kde se navíc bez problémů domluvíte anglicky. Kromě toho jde o město s bohatou historií a kulturním životem. Nehledejte tu ale klidné prostředí pro odpočinek, na své si tu přijdou spíš dobrodružnější povahy, kterým nevadí městský život plný vzruchu. V centru je třeba počítat s nájemným ve výši asi 975 eur za měsíc, na kraji města o 300 eur méně (opět za apartmán s jednou ložnicí). Kupní cena za metr čtvereční sahá od 4 000 do 10 000 eur.

Foto: Ekaterina Pokrovsky/Shutterstock


 
 
 


 

Rellox - Zahraniční reality. Navštivte také další weby specializované na reality v jednotlivých zemích: Reality Rakousko | Nemovitosti Sardinie | Nemovitosti Alpy | Nemovitosti Francie | Reality Španělsko | Nemovitosti a reality Rakousko | Nemovitosti Chorvatsko | Reality Florida | Nemovitosti v USA | Nemovitosti Švýcarsko | Nebo si nejprve přečtěte více informací o tom, jakým způsobem koupě reality v zahraničí probíhá. | Právní ustanovení