Přeskočit na obsah

Itálie se otevírá zahraničním návštěvníkům. Od 15. května bude cestování jednodušší

Od poloviny května budou moci do Itálie znovu přijíždět návštěvníci ze zemí EU aniž by museli zamířit do karantény. Země navíc chystá vlastní covidový pas, který by měl platit od poloviny května do doby, než dojde ke schválení jednotných pasů na úrovni celé Evropské unie. To se předpokládá v polovině června.

Situace v zemi se liší v rámci jednotlivých regionů. Pro zjednodušení cestování v rámci země Itálie používá tzv. „zelený pas“, který umožňuje cestování mezi regiony s vyšším výskytem nákazy (tzv. oranžové a červené regiony). Podmínkou k jeho získání je dokončené očkování, prodělání onemocnění covid-19 nebo negativní test antigenní či PCR test. Pohyb mezi „žlutými regiony“ není omezen.

To vše znamená, že pokud jste si vybrali některou z nemovitostí v Itálii a chcete jet na její prohlídku, můžete spojit příjemné s užitečným a cestu spojit třeba s menším výletem. Pro aktuální informace se před cestou vyplatí navštívit web italského ministerstva zdravotnictví či případně stránku Velvyslanectví České republiky v Římě, kde zjistíte aktuálně platné podmínky.

Uvažujete o nákupu nemovitosti na Apeninském poloostrově? Podívejte se na nabídku kvalitních nemovitostí v Itálii na prodej nebo nás kontaktujte. Vybírat můžete z nemovitostí u moře, u italských jezer nebo třeba v Dolomitech.