Přeskočit na obsah

Nejlepší lyžařské resorty v Itálii pro každého

Možná jste si všimli, že Itálie je coby lyžařská destinace mnohem uvolněnější než její konkurenti FrancieŠvýcarsko a Rakousko. Důraz se zde klade na zábavu a relaxaci spíše než na špičkové sportovní výkony.

Pokud navíc oceníte poměrně příznivé ceny, dobré jídlo a úžasnou atmosféru, jsou pro vás italská lyžařská střediska to pravé. Díky vysoce efektivnímu systému umělého zasněžování si zalyžujete na mnoha kilometrech sjezdovek i v případě sezóny méně bohaté na sníh. Jaké středisko je nejlepší právě pro vás?

Passo Tonale - Ideální pro začátečníky

Toto kompaktní středisko leží v nadmořské výšce 1 880 metrů a vleky jezdí až do výšky 3 088 metrů nad mořem. Jedná se o jedno z mála středisek, která slibují výborné sněhové podmínky od konce října do půlky června. Většina sjezdovek a široké mírné svahy jsou vhodné pro začátečníky a středně pokročilé, ale díky propojení s areály Ponte di Legno a Temù si na své přijdou i pokročilejší lyžaři. Ve všech platí společný skipas.

Corvara - Pro středně pokročilé lyžaře

Rušná vesnice Corvara, vhodná i pro dovolenou rodin s dětmi, a sousední klidnější San Cassiano tvoří s areálem Alta Badia součást lyžařského okruhu Sella Ronda s širokou nabídkou dobře upravených červených sjezdovek. To vše s dech beroucí kulisou v podobě impozantních Dolomitů.

Alagna - Pro pokročilé lyžaře a profesionály

Tato malebná vesnička s kamenným kostelem v obrovském středisku Monterosa láká na úžasný volný terén. Podle některých je v tomto směru srovnatelná s francouzským Chamonix. Alagna je napojená na střediska Gressoney a Champoluc – na celkem 200 km sjezdovek platí společný skipas Monterosa Ski. Nejlepší freeride ale zažijete v Alagně, která jinak nabízí jen 15 km sjezdovek. Nečekejte však žádný rušný noční život. Tady se zhasíná hned po večeři, aby sportovci nasbírali dostatek sil na další den na svahu.

Sauze d'Oulx - Se skvělými večírky

Kromě fantastických sjezdovek, které patří k těm nejlepším v Itálii (a kterých je díky propojení se středisky Sansicario, Sestriere a Montgenèvre celkem 400 km), si ve vesnici užijete skvělé après-ski. A to za příznivější ceny než například ve známém francouzském Courchevelu nebo Val d’Isère. Večer začíná živou hudbou v restauraci Capanna Mollino a pokračuje třeba ve Village Café nebo v baru Ghost. Klidnější posezení nabízejí vinárny Caffè della Seggiovia nebo Enoteca Il Lampione. V noci to žije v baru Moncrons nebo nočním klubu Bandito.

Champoluc - Pro rodiny

Pro rodiny s dětmi je vhodné klidnější středisko Monterosa bez davů. Champoluc je kouzelná vesnice s příjemnou atmosférou, nádherným okolím a malým provozem. Samozřejmostí jsou zde lyžařské školy s anglicky mluvícími instruktory pro děti i pro dospělé.

Přemýšlíte, že by se Itálie mohla stát vaším druhým domovem? Přečtěte si, jak probíhá nákup nemovitosti v Itálii a podívejte se na nabídku nemovitostí v Itálii na prodej.