Přeskočit na obsah

Pět italských regionů pro stylový odchod do důchodu

Itálie je dokonalá destinace pro každého, kdo po odchodu do důchodu touží navíc i po odchodu do zahraničí. Tato země nabízí nádhernou rozmanitou přírodu, vynikající systém zdravotní péče a kvalitní jídlo a vína, za kterými se sjíždějí lidé z celého světa.

Když už se ale člověk rozhodne, že by právě tady chtěl strávit důchodový věk, vyvstane otázka, kterou oblast v této specifické situaci zvolit. Můžete si vybrat třeba z těchto pěti regionů, kde se jako penzisté budete zaručeně cítit přímo královsky.

Toskánsko

Malebné Toskánsko se zelenými kopečky a vinicemi rozprostírajícími se do dáli je splněným snem milovníků vína. A také patří k nejvyhledávanějším adresám především mezi movitějšími cizinci, kteří si zde chtějí pořídit bydlení. Hlavní město Florencie nabízí kulturní zážitky a nádhernou architekturu. Toskánské pobřeží lemují čisté pláže s výbornými podmínkami pro koupání. Pronájem našeho příkladového apartmánu stojí v centru města průměrně 650 eur, mimo centrum 500 eur za měsíc. Při koupi nemovitosti v Toskánsku počítejte s 3 240 až 4 800 eury za metr čtvereční.

Lombardie

Pokud jste celý produktivní život šetřili a na stáří si chcete vychutnat pořádný luxus, neexistuje lepší volba než Lombardie. V tomto malebném regionu jsou životní náklady sice velmi vysoké, zato tu ale najdete například historickou architekturu a luxusní obchody v centru světové módy Miláně a nádhernou přírodu a uvolněnou atmosféru v okolí jezera Lago di Como, kam jezdí relaxovat slavní a bohatí. Podle portálu Numbeo vás pronájem apartmánu s jednou ložnicí v centru Milána vyjde na 950 eur a na kraji města na 660 eur za měsíc. Ceny bytů dosahují 3 300 až 8 700 eur za metr čtvereční v závislosti na vzdálenosti od centra.

Sicílie

Sicílie láká na krásné pláže a mimořádně nízké životní náklady. Proto je ideální pro každého, kdo si své úspory chce užívat co nejdéle. Čeká vás špičková kuchyně, písečné pláže, festivaly vína a temperamentní Sicilané. Život tu plyne příjemně poklidným tempem. Pronájem apartmánu s jednou ložnicí v centru hlavního města Palerma stojí přibližně 390 eur, na kraji města 270 eur a při koupi se cena pohybuje od 1 280 do 3 050 eur za metr čtvereční.

Apulie

Možná už se vidíte na lehátku na pláži s bělostným pískem, omývané průzračným mořem. V tom případě doporučujeme poohlédnout se po nemovitosti v Apulii, kde se nemusíte bát davů turistů. Můžete se těšit na jedny z nejlepších kulinářských zážitků v Itálii a poměrně nízké životní náklady. Cena pronájmu apartmánu s jednou ložnicí v centru města činí asi 400 eur, mimo centrum 324 eur a kupní cena činí 2 170 až 3 250 eur za metr čtvereční.

Lazio

V kraji Lazio leží Řím, rušné velkoměsto s vynikající nabídkou služeb v oblasti zdravotní péče, kde se navíc bez problémů domluvíte anglicky. Kromě toho jde o město s bohatou historií a kulturním životem. Nehledejte tu ale klidné prostředí pro odpočinek, na své si tu přijdou spíš dobrodružnější povahy, kterým nevadí městský život plný vzruchu. V centru je třeba počítat s nájemným ve výši asi 975 eur za měsíc, na kraji města o 300 eur méně (opět za apartmán s jednou ložnicí). Kupní cena za metr čtvereční sahá od 4 000 do 10 000 eur.